KORP - SZKOLENIE W PPP Nr 1

Dnia 13 stycznia 2018 roku w PPP Nr 1 w Rzeszowie odbyło się szkolenie w zakresie stosowania narzędzia diagnostycznego KORP.

 

Karta Oceny Rozwoju Psychoruchowego KORP   

 

13 stycznia 2018 roku w PPP nr 1 w Rzeszowie odbyło się szkolenie/warsztaty, prowadzone przez mgr Elżbietę Bogacz, współautorkę narzędzia diagnostycznego KORP – Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego.  

 

Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego (KORP) są wystandaryzowanym narzędziem, przeznaczonym do wstępnej oceny rozwoju dziecka w zakresie: rozwoju ruchowego,  motoryki precyzyjnej i lateralizacji, spostrzegania wzrokowego i koordynacji wzrokowo-ruchowej, komunikowania się i mowy, emocji i relacji społecznych, funkcji behawioralnych, umiejętności przedszkolnych i szkolnych. Karty pozwalają na ustalenie tego, czy diagnozowane dziecko rozwija się harmonijnie oraz zgodnie z oczekiwaniami rozwojowymi, określonymi w ramach każdego przedziału wiekowego (od 1 m.ż. do 9,11 r.ż.).

Karty przeznaczone są dla logopedów, pedagogów, psychologów, nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, dokonujących oceny poziomu rozwoju dziecka, również podejrzanego o opóźnienia i dysharmonie rozwojowe: z opóźnieniem psychomotorycznym i zaburzeniami rozwoju, dysharmoniami rozwojowymi (np. opóźnieniem rozwoju mowy), zdiagnozowanymi wadami genetycznymi (np. Zespół Downa), głębokim wcześniactwem.

Przeprowadzenie diagnozy dziecka w określonym wieku zakończone jest wykreśleniem profilu jego umiejętności, z którego wynika, które sfery rozwoju są rozwinięte prawidłowo, które są opóźnione, a które przyśpieszone. Dzięki temu można podjąć szybką interwencję i w przypadku sfer rozwijających się z opóźnieniem skierować dziecko na specjalistyczne, pogłębione badania oraz zaprogramować odpowiednie działania terapeutyczne.

 

W trosce o prawidłowe wykorzystanie Kart i rzetelną diagnozę, z narzędzia KORP korzystać mogą jedynie osoby, które ukończyły odpowiednie szkolenie, otrzymały certyfikat. Organizatorem szkoleń i wydawcą narzędzia jest firma KOMLOGO (więcej: http://www.komlogo.pl/)

 

W szkoleniu udział wzięli specjaliści – pedagodzy i psycholodzy, logopedzi nie tylko z naszej placówki – Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie, ale także Koleżanki z innych poradni województwa podkarpackiego.

 

Zainteresowanym i licznie zgromadzonym Uczestniczkom szkolenia serdecznie dziękujemy i liczmy na dalszą współpracę!



                                                                             Magdalena Grot-Mrozicka            Małgorzata Zaborniak-Sobczak

                                                                                         DYREKTOR PPP Nr 1                 WICEDYREKTOR PPP Nr 1