SPOTKANIE / SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI NT. AUTYZMU

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Rzeszowie oraz PCEN w Rzeszowie zapraszają dyrektorów, pedagogów, nauczycieli szkół i placówek oświatowych powiatu rzeszowskiego na spotkanie dotyczące autyzmu w ramach Szkolnej Akademii Filmowej.

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zapraszają dyrektorów, pedagogów, nauczycieli szkół i placówek oświatowych powiatu rzeszowskiego na spotkanie dotyczące autyzmu w ramach Szkolnej Akademii Filmowej.

Organizatorem Szkolnej Akademii Filmowej jest: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, przy współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 w Rzeszowie oraz Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

 

Spotkanie (wykład o autyzmie i film) odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godz. 14.30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, przy ul. Okrzei 7.

  • Wykład/prezentacja (45 min.) – dr Izabela Marczykowska – specjalista Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Rzeszowie.
  • Film: Normalny autystyczny film, reż. M. Janek, Czechy 2016, 90 min.

 

Bilet na spotkanie: 12 zł. (płatne na miejscu przed seansem lub na konto: Powszechna Kasa Oszczędnościowa Bank Polski Spółka Akcyjna: 11 1020 4391 0000 6802 0158 9969 – z dopiskiem: film + wykład).

 

Wymagane wcześniejsze mailowe zgłoszenie udziału w spotkaniu – justrzycki@pcen.pl

 

Uczestnicy spotkania otrzymają zaświadczenia o udziale.

 

Kontakt: Janusz Ustrzycki (PCEN) – justrzycki@pcen.pl / 17 853 40 97 w. 34
                 Małgorzata Młynarska (PCEN) – 
mmlynarska@pcen.pl

 


 

Normalny autystyczny film

 

Normal Autistic Film, reż. Mirosław Janek, Czechy 2016, 90 min.

 

Lukáš ma charakterystyczne poczucie humoru, kocha filmy i pisze scenariusze.

Denis to wirtuoz fortepianu, który jest w stanie zagrać najtrudniejsze klasyczne utwory (jego interpretacje Chopina, Vivaldiego, Beethovena i Dvořáka pojawiają się w ścieżce dźwiękowej filmu). Jest przy tym niezwykle inteligentny i oczytany.

Depresyjna nastolatka Majda kocha rap, za pomocą którego wyrzuca z siebie nienawiść, którą czuje do samej siebie, rodziców i świata. Jej śmiałe teksty opisują otaczający świat z rozbrajającą szczerością.

Dwunastoletnia Marjamka doskonale zna angielski i bez problemu potrafi opowiadać w tym języku długie historie, a jej młodszy brat Ahmed jest z kolei niezwykle przyjacielski. Pięcioro niezwykłych młodych ludzi dotkniętych zespołem Aspergera.

Kręcony przez dwa lata film pokazuje prawdziwe oblicze i relacje bohaterów.