MUTYZM WYBIÓRCZY I ETAP - SZKOLENIE W PPP Nr 1

Informujemy, że dnia 11 marca 2019 r. w PPP Nr 1 w Rzeszowie odbędzie się I etap szkolenia nt. Terapii dziecka z mutyzmem wybiórczym.



Informujemy, że dnia 11 marca 2019 w godz. 12:00-17:00 w PPP Nr 1 w Rzeszowie odbędzie się I etap szkolenia nt. "Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym".

Miejsce szkolenia: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Rzeszowie (sala konferencyjna), ul. Batorego 9.

Prowadząca szkolenie: mgr Monika Andrzejewska – psycholog, psychoterapeuta, współwłaściciel CTM.

 

Program szkolenia:

1. Podstawy teoretyczne niezbędne do rozumienia zaburzenia.

Epidemiologia, etiologia, kryteria diagnostyczne. Mity na temat mutyzmu. Mutyzm selektywny opisany przez różnych specjalistów. Dylematy diagnozy. Sprzężenie mutyzmu z innymi zaburzeniami. Różnicowanie mutyzmu i nieśmiałości. Elementy składowe diagnozy. Raport szkolny. Myśli i uczucia dziecka z mutyzmem oraz jego rodziców. Co chce nam powiedzieć dziecko z mutyzmem? Teoria góry lodowej. Rozumienie objawu według CTM.

 2. Terpia dziecka z mutyzmem.

Zastosowanie technik terapii poznawczo – behawioralnej i systemowej. Etapy terapii wg CTM. Schemat terapii według dr Elisy Shipon – Blum. Schemat postępów według Maggie Johnson. Terapia indywidualna dziecka, konsultacje rodzicielskie, terapia rodzinna, oddziaływania w przedszkolu/szkole, terapia grupowa, farmakoterapia. Schody lęku i narzędzia do określania nastroju, mapa mówienia. Eksternalizacja lęku. Generalizacja postępów dziecka na różne środowiska. Twórcze wykorzystanie urządzeń. Planowanie oddziaływań na terenie przedszkola i szkoły. Technika bilansu strat i zysku z objawu. Co wspiera proces terapii, a co jest zamiennikiem mówienia?

3. Technika sliding in​​​ – dlaczego nie zawsze działa?

4. Opis doświadczeń klinicznych CTM.

5. Wnioski i refleksje płynące z doświadczeń terapeutycznych CTM.

 

Metody: wykład, ćwiczenia, materiały filmowe, prezentacja narzędzi CTM, prezentacja studium przypadku, prezentacja wyników badań naukowych

 

Korzyści z uczestnictwa:

  • uzyskanie wiedzy niezbędnej do przeprowadzenia procesu diagnostycznego
  • właściwe rozumienie objawu i zaburzenia
  • wyposażenie w bogactwo materiałów do prowadzenia terapii (arkusze, schematy, zapis zaleceń itp.)
  • poznanie technik terapeutycznych i przykładów ich zastosowania
  • uczestnictwo w intensywnym szkoleniu praktycznym
  • imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

W cenie szkolenia serwis kawowy oraz bogate materiały do zajęć i pracy terapeutycznej opracowane przez zespół Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku m.in. arkusz oddziaływań, arkusz raportu szkolnego, wizualizacja Teorii Góry Lodowej, tabela obserwacyjna, wizualizacja Strategii Budowania Relacji do rozmów z rodzicami, zestaw pytań do przeprowadzenia rozmowy eksternalizacyjnej, zalecenia dla rodziców i nauczycieli, lista polecanych publikacji i wiele innych.

 

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Panem Mariuszem Andrzejewskim: tel. 530 – 648 – 408

Dział szkoleń CTM
mail: 
szkolenia@mutyzm.pl
Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku
www.mutyzm.pl

 

ZAPRASZAMY!!